איך בוחרים משטח לעסק שלכם?

אתם מקימים חדר כושר, סטודיו, בריכה, ספא או קאנטרי קלאב שמכיל הכל ביחד וחושבים בעיקר על המתקנים שיהיו בהם, אילו מכשירים תביאו ואיך תעצבו את המקום. אבל לפני כל זה, יש בסיס ובו צריך לקחת בחשבון את התאמת הרצפה לפעילויות המתוכננות בכל חלל בעסק שלכם.

לכל עסק יש את תחום העניין המרכזי שלא ומשם יש להתחיל. למשל, בחדרי כושר יש לתכנן את חלוקת האזורים בו ככה שבאזור המכשירים האירוביים אפשר לשים פרקט, שיהיה נעים להסתובב עליו ובאזורים של משקולות חופשיים או מכשירים עם משקולות בחור משטחי גומי עבים, המתאימים להנחת משקולות ובלימתם מנפילה קשה על הרצפה.

כמו כן, בחדרי כושר נהוג להשאיר איזור לביצוע תרגילים חופשיים, תרגילי בטן וכוח למיניהם ושם ניתן לרצף בפרקט או משטחי גומי לפי נוחיותכם או בהתאם לעיצוב שבחרתם למקום, העיקר שיהיה למתאמנים נוח ובטוח להתאמן ותמיד אפשר גם לספק להם מזרנים גדולים המתאימים לביצוע התרגילים הללו.

לעומת זאת, בספא, בבריכות ואפילו במלתחות, כדאי לשים משטחי גומי רכים, שיהיו נעימים ונוחים למשתמשים ולפני הכל, שימנעו את החלקתם. בנוסף, כדאי לקחת בחשבון את התנאים השונים בהם נמצא המשטח כמו חשיפה לשמש, כלור וחומרי ניקוי ולבחור משטח שיוכל לעמוד בהם.

בבריכות למשל, לא כדאי לשים צמחייה קרוב לדפנות מאחר וזה מצריך טיפול לעיתים קרובות מאוד כדי לשמור על תקינות וניקיון הבריכה וגם כדי לא ליצור עיוותים בקרקעית הבריכה. בנוסף, הוצאות הגינון השוטפות לא יהיו זולות ואולי כדאי לחסוך זאת עם משטחי גומי בקרבת הבריכה שיעשו את העבודה ואת הצמחייה להשאיר לקישוט מסביב לאזור.

משטחים נוספים כמו PVC יכולים לשמש עבור סטודיואים שונים, אולמות כדורסל ובכלל לשמש תחליף רך, נעים וזול יותר לפרקט, אך כמובן שלעיצוב המקום יש חלק נכבד במשקל בחירת המשטח ותצטרכו לשלב בין צרכי העיצוב שלכם לצרכי הבטיחות והנוחות שלכם ושל המשתמשים בשירותכם.

אז יאללה, תתחילו בתכנון חלל העסק שלכם ואל תשכחו לתת חשיבות גדולה לנושא הבטיחות.

מעוניינים לקבל עוד פרטים לגבי הקמת חדר כושר? צרו קשר כאן

מוצרים שיענינו אתכם

חולמים על מקום משלכם?

השאירו פרטים לייעוץ ראשוני ללא התחייבות