כושר

כושר גופני הוא למעשה שימוש במגוון מכשירים או אפילו בעצמך כדי לעשות פעילות ספורטיבית למטרות שונות. זה נעשה כל הזמן, בתקופות שונות ובכל מיני אמצעים. לכושר הגופני 10 מרכיבים: מהירות, זריזות, כוח, כוח מתפרץ, גמישות, סיבולת שרירית, סיבולת לב-ריאה, שיווי משקל, קואורדינציה ודיוק בתנועה.

כושר, יורוטק, בניית חדרי כושר

מחקרים שנערכו בנושא מראים שכושר גופני תורם לבריאות ומונע מחלות לב. כמו כן, מחקרים שנערכו הראו כי פעילות גופנית תדירה יכולה למנוע מחלות לב, סרטן, מחלות נשימה ומחלות מטבוליות כגון סוכרת וכולסטרול גבוה. אימון הספורט יכול לתרום לירידה במשקל ולחיזוק מערכות הגוף.

בנוסף, פעילויות ספורט משפר את הבריאות, מאפשר לבצע פעילות עצימה ספציפית כמו הרמת משאות כבדים בפרקי זמן קצרים, ויש לו השפעה טובה גם על היכולות המוחיות. עובדה מעניינת היא למשל שחלק מהשחמטאים הבכירים עושים אימוני כושר קבועים כדי לשמור על רמת משחק גבוהה.

מה זה נותן בעצם: מה גם שעיסוק בספורט, במיוחד עם שילוב של תזונה נכונה, יכול לשפר את הכושר הגופני. כך שלמעשה אימון ספורטיבי הוא הדרך העיקרית לשפר את הכושר הגופני. זה יכול להיות בבית עם מכשירים זמינים או למשל תרגילים של כפיפות בטן בשטח פתוח כמו במקרה של ריצה או רכיבה על אופניים, או במתקנים כמו חדר כושר, או מתקני ספורט בפארקים.

כדי לעשות אימון אירובי צריך הליכה בקצב מהיר, רכיבה על אופניים, שחייה, התעמלות. מטרות- לשרוף שומן, לעצב את הגוף, לשפר סיבולת לב ריאה, או להגדיל כוח או מסת שריר.

תדירות: תדירות האימונים המומלצת ומשכם תלויים בעצימות האימון וביכולתו של המתאמן. כדי להימנע מפציעות, הכניסה לשגרת אימונים (או חזרה לאחר הפסקה ממושכת) נדרשת להיות הדרגתית וכך גם העלאת דרגות הקושי ומשך האימון. 

מעוניינים לקבל עוד פרטים לגבי הקמת חדר כושר? צרו קשר כאן

חולמים על מקום משלכם?

השאירו פרטים לייעוץ ראשוני ללא התחייבות

פתח צ'אט
הי יורוטק, אשמח לקבל עוד פרטים על ציוד למתחמי כושר